Jak nie bać się pierwszego razu?

Witam, mam 22 lata i jeszcze tego nie robiłem, jestem chyba gejem, podniecają mnie faceci, ale kobiety też mi się podobają, ale nie tak jak faceci - proszę o pomoc, jak przełamać strach przed tym pierwszym razem?

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Trudności w określeniu swojej orientacji seksualnej oraz obiektu zainteresowań mogą prowadzić do wątpliwości i problemów ze znalezieniem odpowiedniego partnera. Warto, żeby zastanowił się Pan, czego obecnie potrzebuje i kogo szuka.
Jeśli samodzielna odpowiedź na takie pytania będzie trudna, może Pan skorzystać z pomocy seksuologa/psychologa lub innych form wsparcia dla osób poszukujących swej tożsamości seksualnej. Rozmowy na temat wewnętrznych barier i problemów mogą pozwolić Panu zrozumieć swoje potrzeby i pomóc Panu przezwyciężyć trudności związane z rozpoczęciem aktywnego życia seksualnego.

Pozdrawiam