Jak ocenić wynik badania tarczycy u 22-latki?

Witam. Mniej więcej 5 lat temu została u mnie zdiagnozowana niedoczynność tarczycy bez Hashimoto mimo iż wyniki były w zakresie referencyjnym. Przez ponad rok brałam leki ale potem na własną rękę je odstawiłam ponieważ nie czułam żadnej poprawy. Wczoraj wykonałam badania oto one TSH: 2,474 ulU/mL norma 0,350-4,940 FT3: 2,73 pg/mL norma 1,58-3,91 FT4: 0,75ng/dL norma 0,70-1,48. Jak zinterpretować te wyniki? Czy to jednak niedoczynność?

Podane przez Panią wartości mieszczą się w zakresie referencyjnym, można powiedzieć, że jest Pani obecnie w fazie eutyreozy, czyli praca tarczycy jest odpowiednio wyregulowana. Sugeruję powtórzenie badań za 2-3 tygodnie.