Jak pomóc starszej osobie z bólem zęba?

Dzień dobry, mam problem tego typu że moją mamę 83lata zaczął boleć ząb, strasznie spuchła i placze z bólu.Dalem leki przeciwbólowe, mama jest ledwo chodzącą i wizyta u dentysty gdzieś na mieście odpada. Jak mogę pomóc mamie?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety doraźna pomoc w postaci leków przeciwbólowych jest jedynym tymczasowym rozwiązaniem.

Pańska mama powinna skorzystać z pomocy stomatologa, który ulży jej w bólu. Jeśli ma problem z poruszaniem proszę poszukać specjalisty, który mógłby przyjechać do domu. Aktualnie w większych miastach możliwe jest leczenie zębów w warunkach domowych, co w Pańskiej sytuacji byłoby najbardziej dogodnym rozwiązaniem.

Potwierdzeniem tych słów jest odpowiedź naszego eksperta posiadającego specjalizację ze stomatologii. Oto ona: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-stomatolog-moze-wyrwac-zab-w-domu-pacjenta.

Trzymamy kciuki, żeby szybko udało się Panu znaleźć mobilnego stomatologa i życzymy mamie dużo zdrowia!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.