Jak poprawić relacje ze swoją rodziną?

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czy moja mama nie ma żadnych problemów psychicznychi i czy to przez jej zachowanie nie umiem się z nikim zaprzyjaźnić. Jest ona zbyt nerwową osobą, nie umie nic wziąć na spokojnie, bardzo przeszkadzają jej ludzie i nawet w telewizji musi ich krytykować, również my jesteśmy krytykowani na każdym kroku, gdy jedzie samochodem jest nie do zniesienia wszystko jej przeszkadza, najgorzej jest gdy wraca z pracy i robi atmosferę takiego napięcia, odrazu w biegu leci do kuchni robic obiad i narzeka ze nawet nie ma czasu skorzystać z toalety, to jest naprawdę chore bo nigdy nie jestem głodna gdy wraca z pracy a tata wraca dopiero za godzinę. Nigdy się nie uśmiecha, jest bardzo wulgarna, w domu musi być kłótnia minimum raz dziennie, nie mogę jej powiedzieć własnego zdania bo odrazu będzie po mnie jechać, gdy coś jej nie pasuje odpowiada z taką pogardą. Tata i siostra również są bardzo podobni. Bardzo nienawidzę swojej rodziny, ale nie chce się wyprowadzać ponieważ wtedy z nikim nie miałabym kontaktu ponieważ nie mam znajomych. Czy powie ktoś jak się nimi nie przejmować?

Dzień dobry

Warto się rozejrzeć za jakąś przyjaciółką lub kolegą, by móc się odstresować od rodzinnych konfliktów. Niestety czasem są takie osoby, dla których dzień bez kłótni to dzień stracony i jedynym rozwiązaniem jest zminimalizowanie kontaktów.

Może Mama potrzebuje jakiejś pomocy przy gotowaniu lub pracach domowych, bo "wszystko na jej głowie"?