Jak poradzić sobie z osobą, która nie wywiązuje się ze swoich obowiązków służbowych?

Dzień dobry! Pracuję w dużej renomowanej państwowej firmie. W moim zespole pracuję chłopak, który dzięki znajomościom i wpływowemu ojcu, Prezesowi innej dużej firmy, w ogóle nie przykłada się do pracy. W godzinach pracy cały czas zajmuje się swoimi prywatnymi sprawami lub znika gdzieś na godzinę czy dwie. Nie szanuje ani kolegów ani pracy a gdy zwraca mu się uwagę odpowiada "a co mi zrobią, zwolnią?"Kierownictwo nie widzi problemu a zespół musi pracować za niego. Co zrobić w tej sytuacji?

Witam,

w takiej sytuacji, problem może rozwiązać kadra kierownicza, jeśli obserwujemy wpływ osób znaczących, proces negocjowania kompromisu jest utrudniony, najwyraźniej osobie nie zależy na pracy lub mężczyzna jest przekonany, że jego zatrudnienie jest stabilne, niewątpliwie jest, to krzywdzące dla pozostałych pracowników, Nie wiem jakie zwyczaje panują w firmie, jeśli każdy indywidualnie wykonuje określone zadanie, na tej podstawie można odmówić wykonywania obowiązków innego pracownika, najlepiej gdyby cały zespół był spójny, w tym temacie.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, jest to trudna sytuacja, wymagająca współdziałania całego zespołu, zastanowienia się jaki mają Państwo wpływ na sytuację. Czy istnieje na przykład możliwość przeniesienia tej osoby, innego podziału pracy, poinformowanie kogoś jeszcze o tym fakcie. Czy jest jakaś szansa na to, że osoba ta może w jakiś sposób zaangażować się bardziej w pracę. Czują się Państwo poszkodowani zaistniałą sytuacją, proszę to omówić.
Pozdrawiam serdecznie