W jaki sposób poradzić sobie z miłością do młodszego kolegi z pracy?

Witam, Jestem kobietą mam 30 lat. Od pewnego czasu mam pewien problem. Chodzi o to że zakochałam się w młodszym o 5 lat koledze. Kiedy go widzę to mam wrażenie że coś dziwnego się ze mną dzieje. Denerwuje się, ręce mi się trzęsą itp. Niestety widuję go często ponieważ pracujemy w tej samej firmie a obecnie nie mogę tego zmienić. On nie zwraca oczywiście na mnie uwagi. Proszę o pomoc jak poradzić sobie z tą sytuacją? Strasznie mnie to męczy nie wiem jak na to inaczej spojrzeć? Bardzo Dziękuję.

Dzień Dobry Pani,

Napisała Pani, że kolega nie zwraca na Panią uwagi..., a jak tak sobie pomyślałam, że jak ma zwracać uwagę, kiedy prawdopodobnie nie daje mu Pani pozawerbalnej informacji?

A być może kolega nawet nie pomyśli, i nawet nie śmie pomyśleć, że mogłaby się Pani nim zainteresować, chociażby dlatego, że razem pracujecie i że jest od Pani młodszy i że to właśnie Pani nie zwraca na niego uwagi?

Proponuję zacząć od od utrzymania kontaktu wzrokowego, pomimo niepewności i niepokoju.

Być może kolega patrzył na Panią, obserwował, a być może Pani uciekała wzrokiem.
Zatem ważne jest, żeby na kontakt wzrokowy zareagować i "odpowiedzieć" na niego, np. poprzez przyjazny uśmiech.

Jeśli nie odwzajemnia się Pani żadną reakcją, daje Pani sygnał, że nie jest Pani nim zainteresowana.

Jest taka zasada, że jeśli ktoś się komuś podoba, powinno się patrzeć przez ok. 70 % czasu, który się spędza.

I oczywiście uśmiech...

Bo uśmiech wpływa na to, jak inni na nas reagują, a dodatkowo zmienia naszą "wewnętrzną chemię".
I "otulamy" naszym uśmiechem innych wokół.

Zachęcam Panią o poproszenie kolegi, żeby coś drobnego dla Pani zrobił..., mężczyzna uwielbia pomagać kobiecie, trzeba go po prostu poprosić...

A później Pani zobaczy, co dalej...

Jeśli zechciałaby Pani, to zapraszam do rozmowy.

Życzę Pani spotaniczności i radości,
Irena Mielnik-Madej

Witam, rozumiem że znajduje się Pani w trudnej sytuacji. Zakochała się Pani w koledze z pracy, który nie zwraca na Panią uwagi. Takie sytuacje się zdarzają. Przebywają Państwo ze sobą, w związku z pracą, bardzo dużo czasu. Naturalne jest że w związku z tym, dotyczy to wszystkich współpracowników, nawiązują się przyjaźnie. Niektóre osoby lubi Pani bardziej a inne mniej. Tworzą Państwo przez miejsce pracy pewną wspólnotę. Jeżeli związek nie jest możliwy do zaistnienia, najlepiej się z tym skonfrontować. Proszę spróbować spojrzeć na sytuację od strony etyki pracy i dobra zespołu. Nie wiem jak wygląda sytuacja od strony zależności między Państwem. Czy pracują Państwo na równorzędnych stanowiskach, czy dochodzi jeszcze aspekt zależności przełożony - podwładny. Związki między pracownikami zawsze są trudne, wpływają również na relacje z innymi współpracownikami. Trudno jest na pewno zapomnieć o emocjach, ale proszę spróbować spojrzeć na tą sytuację przez pryzmat profesjonalizmu i wzajemnego szacunku w miejscu pracy. Pozdrawiam serdecznie