Jak poradzić sobie ze zdradą współmałżonka?

Proszę o radę, jak poradzić sobie ze zdradą męża. Jesteśmy świeżo upieczonym małżeństwem, od roku niestety nasza relacja się popsuła ze względu na wiadomość o chorobie nowotworowej, partner odsunął się ode mnie i przechodziłam przez wszystko sama, później dowiedziałam się o jego romansie. Gdyby nie pojawił się problem w jego życiu i gdyby nie potrzebował mojej pomocy, pewnie nadal by to kontynuował, natomiast teraz wie, że ma tylko mnie aby wspomoc się psychicznie i finansowo przez problemy, które mu się przytrafiły. Czy ratowanie tego związku ma sens ? Mąż deklaruje zmianę i wie że postąpił tragicznie. Jak poradzić sobie z myślą że gdyby nie jego problemy, nie byłabym mu potrzebna
KOBIETA, 30 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry,

Zastanawiam się czemu chce Pani pozbyć się tej myśli, że nie byłaby mu Pani potrzebna gdyby nie jego problemy? Może właśnie ta myśl powinna Panią skonfrontować z prawdą o waszej relacji? Może watro zadać sobie pytanie czy jeśli mam takie myśli to czy to dobre podłoże do budowania relacji.

Zachęcam do rozmawiania z partnerem o wątpliwościach. Możecie państwo udać się do terapeuty Par i spróbować przepracować to. Może również Pani iść sama na terapię indywidualną aby spróbować zbadać Pani wątpliwości i obawy. Pozdrawiam