Jak pozbyć się problemów z erekcją?

Mam 33 lata.. od około 3 lat mam problemy z erekcja. Zaczęło się od rozstania z narzeczoną z którą miałem bardzo dobry sex i bardzo częsty. Po rozstaniu przez około 2 lata mimo licznych zbliżeń z różnymi kobietami moja erekcja i jej czas uległ pogorszeniu... Do tego stopnia że czasem nie było jej wcale. Doszło do tego że unikałem możliwych zbliżeń. Później poznałem kobietę z którą spędziłem 10 miesięcy i z nią erekcja i sex miał miejce równie często jak z narzeczoną ale też nie była to ta sama klasa...Zdecydowanie krócej i występowały problemy z utrzymaniem erekcji. Z przyczyn formach musieliśmy się rozstać. I teraz sytuacja jeszcze bardziej się pogarsza. Mimo upływu już 8 miesięcy i kilku partnerek nie mam dobrego sexu. Jeśli jest to bardzo krótki lub wcale. Dziś mimo ślicznej dużo młodszej partnerki i nawet zastosowaniu suplementu na erekcję nie było jej wcale. Nie pije, nie palę, na nic się nie leczę. O co chodzi??? Tłumaczenie sobie tego stresem troche mi nie pasuje. Jedyny czynnik który ma wpływ to prezerwatywy. Z nimi jest mi dużo ciężej. Ale mimo wszystko żebym mógł ją stosować muszę mieć wzwód pełny a go brak. Przy oglądaniu porno jest o niego prościej ale też nie jest to to samo co 3 lata temu. Jakieś pomysły?

Witam, najlepiej jeśli przyjrzy się Pan swojemu problemowi razem z seksuologiem, który ewentualnie skieruje na badania, lub psychoterapię. Pozdrawiam

Dzień dobry!
Ważną sprawą wydaje się zbadanie "hydrauliki" tzn somatycznego stanu Pańskiego zdrowia. Można w tym celu udać się do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie do specjalisty. Jeśli lekarz wykluczy somatyczne podłoże Pańskich trudności, polecam kontakt z terapeutą lub seksuologiem. Zaburzenia erekcji to złożony problem (ale do ogarnięcia!), jego eksplorowanie i zrozumienie wymaga czasem poznania szerszego kontekstu Pańskich relacji i doświadczeń.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska