Jak pozbyć się tego uciążliwego bólu?

Dzien dobry,w 2020 roku aloplastyka całkowita bezcementowa krotkotrzpieniowa stawu biodrowego prawego.W 2023 roku dokladnie w marcu kolejny zabieg, entezopatia ścięgien mięśni pośladkowych prawych.Wycięto kaletkę krętarza większego,wykonano plastykę krętarza,z resekcją osteofitu.Bol miesnia udowego utrzymuje się do dnia dzisiejszego.Przyjmuję oxycodon.Wykomalam USG-rozpoznanie:Na całej długości blizny widoczna szczelinowata przestrzeń gr 0,3 cm.W tkance podskórnej,przestrzeń "drzewiasto" rozgałęzia się pomiędzy zraziki tłuszczu oraz tworzy kolbowate poszerzenia. Badanie wykazało tworzącą sie przetokę zamkniętą blizną skórną z obecnymi zbiornikami płynu w tkankach miękkich,oraz obszarami hypoechogenicznymi najpewniej odpowiadającymi ziarniakom zapalnym.Prosze o pomoc.Jak uczyć w cierpieniu,mimo zażywanych leków ból nie ustępuje.
KOBIETA, 45 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pierwszą rzeczą, jaką powinna Pani zrobić, to skonsultować się z lekarzem, który przepisał leki. Konieczne może być dostosowanie dawki na nowo lub zmiana środków przeciwbólowych, jeśli obecne nie przynoszą ulgi. Ważne jest, aby zachować regularny kontakt z lekarzem w celu monitorowania stanu zdrowia i skutków ubocznych leków.

Zamknięta przetoka może wymagać dalszej diagnostyki i w rezultacie interwencji chirurgicznej. Powinna to Pani również skonsultować z lekarzem.

Oprócz tego można rozważyć odpowiednią fizjoterapię, która pomoże w poprawie ruchomości stawu biodrowego, zmniejszeniu bólu i wzmocnieniu mięśni.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-jest-samoistne-zagojenie-sie-przetoki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-przetoke-odbytniczo-pochwowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.