Jakie są zalecenia przy tym bólu łokcia?

Witam, ćwicząc na siłowni nie rozgrzewałem się dobrze w łokciach, przyjmowałem też zła pozycję podciągając się podchwytem ( za szeroko ) od dłuższego czasu tzn powyżej tygodnia utrzymuje się ból po wewnętrznej stronie łokcia przy "prostowaniu do końca" co ciekawe po drugim i trzecim wyprostowaniu ból zupełnie ustępuje by znowu po dłuższym nie ruszaniu ręki wystąpił przy prostowaniu, jakie są zalecenia w takiej sytuacji?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Ból łokcia to niestety częsta dolegliwość wśród osób regularnie uprawiających sport. Również w Pana przypadku prawdopodobnie ma związek z przeciążeniem mięśni w trakcie ćwiczeń na siłowni.

Aby się upewnić, co spowodowało te dolegliwości, najlepiej udać się do lekarza ortopedy. Konieczne może być wykonanie badania rtg stawu łokciowego. Przydatną metodą diagnostyczną może być również usg łokcia, które pozwala ocenić stan tkanek miękkich tej okolicy. Leczenie będzie uzależnione od rodzaju urazu. Specjalista może zlecić w takich przypadkach zabiegi rehabilitacyjne lub fizjoterapeutyczne, np. laserowe. W niektórych sytuacjach może być również konieczne unieruchomienie stawu w gipsie.

Przed wizytą u specjalisty może Pan sięgnąć po specjalistyczne maści lub żele dostępne w aptekach bez recepty. Na jakiś czas warto również zrezygnować z ćwiczeń na siłowni, aby mięśnie mogły odpocząć i żeby nie dopuścić do rozwoju poważniejszej kontuzji. O wznowieniu treningów zadecyduje lekarz.

Poniżej przesyłamy link do artykułu opublikowanego na portalu abcZdrowie.pl. Zawiera on dodatkowe informacje dotyczące bólu łokcia i postępowania w takich przypadkach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-lokcia-zwyrodnienie-zapalenie-lokiec-tenisisty

Zachęcamy też do sprawdzenia, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci naszego portalu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/intensywny-trening-na-silowni-a-bol-w-lokciach

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-lokcia-przy-zgieciu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesnosc-okolicy-lokcia-u-19-latka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.