Jak prawidłowo zastosować diclofenac w czopkach?

Dzien dobry mam pytanie dostalam od lekarza diclofenac w czopkach na zapalenie przydatkow ale nie powiedzial jak stosować i zastosowalam dwa razy dopochwowo zaczela mbie piec pochwa i zrozumialam ze cis nie tak czy cos mi grozi przez aplikacjr do pochwy zamiast do odbytu?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Diclofenac stosuje się doodbytniczo. nie dopochwowe. Zastosowanie dopochwowe nie powinno spowodować poważnych komplikacji. Pozdrawiam.