Jak radzć sobie z problemami w związku?

Witam . Jestem od 8 miesięcy z chłopakiem w związku. Wcześniej był on wrażliwy ,opiekuńczy , dużo słuchał co mowie , jeśli były kłótnie bardzo się przejmował i robił wszystko aby było dobrze . Po 7 miesiącach związku stał się nerwowy , wyżywa się , robi wszystko aby wygrac kłótnie . W pewnym sensie jest to moja wina bo kilkukrotnie z nim zrywałam nie chcąc tego , jestem tez nerwowa nie moze mi nic wytlumaczyc ,czepiam sie go . Czy to przez toże ja go zmieniłam ? Co zrobic zeby było jak wczesniej

Dzień Dobry Pani,

Prawdopodobnie w Waszym związku pojawiają się błędy komunikacyjne, i Pani chłopak, kiedy wcześniej wyrażał swoją otwartość na dialog z Panią i chęć rozumienia, tak teraz broni swojej opinii i nie ma u niego otwartości, żeby Panią słuchać i rozumieć - tym bardziej, że jak sama Pani stwierdziła: "jestem też nerwowa nie moze mi nic wytlumaczyc ,czepiam sie go".

Pozostaje Wam spokojna i nie oceniająca rozmowa, w kierunku koncentracji na wzajemnym słuchaniu siebie, mówienia o swoich potrzebach i dodania do Waszej relacji radości z lekkością, czego Pani serdecznie życzę.

Irena Mielnik-Madej