Jak radzić sobie z zaburzeniami świadomości?

Witam serdecznie. Mam bardzo nietypową sprawę z która po prostu głupio jest mi iść bezpośrednio do lekarza. A więc od dziecka mam dziwne ,,deja vu'' inne niż wszyscy. Objawia się to w taki sposób, że zaczynam koncentrować się na jednym punkcie i nagle ogarnia mnie takie ciepło w środku i dziwne uczucie. Jakbym nagle przestała panować nad swoim ciałem, nie mogę się odezwać ale wiem co zaraz powie osoba siedząca koło mnie. Ten stan trwa około 1 minutę i jest bardzo silny. Objawia się raz na 2 tyg.

Zachęcam do spotkania z psychologiem i skonsultowania tego objawu. Zależnie od wywiadu, a także potencjalnych innych objawów czy trudności specjalista zdiagnozuje i będzie potrafił rozwiać wątpliwości, a w razie potrzeby zaproponować odpowiednie leczenie. Psycholog podobnego objawu nie potraktuje jako dziwny czy będący powodem do wstydu, ale raczej razem z Panią przyjrzy się jego źródłom i możliwościom poradzenia sobie.

Dzień dobry,
rozumiem Pani wstyd jednak warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Być może to nic takiego, jednak jeżeli czuje Pani że to wpływa na Pani relacje, zachowanie warto sprawdzić czym jest taka derealizacja. Pozdrawiam A.Pacia