Jak rozstać się z partnerką?

chcę odejść od swojej żony ,nie kocham już jej ale ona mnie bardzo wiem że ja krzywdze lecz nie dam rady już z nia być, cały czas mnie szantażuje emocjonalnie już tak dłużej nie wytrzymam jak mam postapić zostać z nia wbrew sobie zadowalajac zonę czy odejść i być szczęśliwym bez niej

Witam,
robienie czegoś wbrew sobie to kiepskie rozwiązanie - prędzej czy później i tak będzie Pan miał znowu dość tej sytuacji. Zachęcam do umówienia się na konsultację z psychoterapeutą - tam będzie mógł Pan przedyskutować różne pomysły na poradzenie sobie w tej sytuacji i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.
Pozdrawiam!

Witam,
jedyną osobą, która może podjąć decyzję o odejściu od żony lub pozostaniu z nią jest Pan. Trudno radzić, jakie rozwiązanie byłoby najlepsze. Myśi Pan o ogromnej zmianie w soim życiu, według mnie sytuacja wymaga więc wnikliwego przjrzenia się, zastanowienia, rozważenia. Ważne, żeby dał Pan sobie czas na przemyślenia i nie podejmował decyzji pod wpływem emocji czy nagłych impulsów. Z tego, co czytam nie układa się w Pana związku. Zachęcam do porozmawiania o swoich wątpliwościach z psychologiem bądź psychoterapeutą, Można to zrobic na NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego bądź prywatnie.
Pozdrawiam i życze powodzenia w odnalezieniu swojej dalszej drogi!