Jak schudnąć bez morderczej diety?

Witam, mam 25 lat i ważę 62 kilogramy przy wzroście 160 cm. Chciałabym wrócić do mojej wagi sprzed kilku lat, a przynajmniej osiągnąć pułap 56-57 kg. Zastanawiam się nad zastosowaniem diety kopenhadzkiej, chociaż czytałam na jej temat różne opinie. Czy mogę ją zastosować tylko przez pierwszy tydzień / obawiam się, że nie dam rady przez dwa tygodnie pić rano tylko czarną kawę. Bardzo chciałabym schudnąć, ale niestety nie jestem typem sportowca, poza tym mam problemy z kręgosłupem i nie każda aktywność fizyczna jest dla mnie wskazana. Czy zapisanie się na basen może mi pomóc w schudnięciu? Czy mogę liczyć na pomoc z dobraniem odpowieniej diety?

62 kg przy tej wysokości ciała to BMI (wskaźnik masy ciała) 24,2, a  więc w normie. W tym układzie stosowanie jakiejkolwiek diety nie jest specjalnie konieczne, zwlaszcza jeżeli w gre wchodzi picie na czczo czarnej kawy - po co?! Basen jak najbardziej i dodatkowo ograniczenie słodyczy (ale konsekwentne) np. do jedzenia ich wyłącznie w weekendy wystarczą w zupełności.