Jak skutecznie zmniejszyć ból pleców?

Jak pracować, by zniwelować ból pleców? Mam pracę stojącą, czasami trzeba podźwigać kartony nieprzekraczające 15kg. Zawsze po zmianie (zazwyczaj 8-12h) czuję promieniujący ból od kości ogonowej do takiego stopnia, że nie jestem w stanie się nawet schylić aby buty zawiązać, albo położyć płasko na łóżku. Moi rówieśnicy w pracy nie mają takiego problemu, a pracujemy na tych samych stanowiskach. Zazwyczaj też dbam o to żeby nie stać cały czas jak słup, tylko przerzucam ciężar ciała z nogi na nogę, stoję w lekkim rozkroku
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z dobrym fizjoterapeutą. Specjalista oceni, które mięśnie są zbyt spięte, a które zbyt słabe. Na podstawie badania podpowie Panu które struktury i w jaki sposób zmobilizować/rozciągnąć oraz jakie ćwiczenia wykonywać w celu poprawy stabilizacji korpusu. Najczęściej zbyt słabe są mięśnie brzucha: prosty i poprzeczny oraz mięśnie pośladkowe, a zbyt spięte są zginacze stawu biodrowego i prostowniki grzbietu.