Jak sobie pomóc z uzależnieniem od oglądania pornografii?

Witam proszę o pomoc właśnie kończę w tym roku 25 od dłuższego czasu oglądam pornografie nie mam dziewczyny jestem prawiczkiem od dłuższego czasu mam wahania nastroju kiedy widzę kobiety to włączają mi się wulgaryzmy typu kuu.. lub dzi. nie potrafię sobię z tym poradzić jestem bardzo nie szczęśliwy w tej kwestji i ze złością bym zamknął w klasztorze bąć poszedł bym na księdza mam pytanie jak mogę z tego stanu wyjść i co by państwo radzili do jakiego specjalisty się udać

Dzień dobry. Proszę umówić się na konsultację diagnostyczną do psychologa-diagnosty lub lekarza psychiatry. To, co Pan opisuje to objawy, które mogą mieć zróżnicowane przyczyny. Tylko indywidualna analiza może te przyczyny zidentyfikować i określić sposób interwencji terapeutycznej celem ich usunięcia. Uczucia, które Pan opisuje muszą stanowić dla Pana źródło cierpienia, izolacja niekoniecznie musi je wyeliminować. Pozdrawiam.