Jak stosować leki przy podwyższonym poziomie cukru?

Babcia miała podwyszony poziom cukru we krwi, zostaly jej przepisane leki przez lekarza rodzinnego: siofor 500 ktory ma stosowac rano i w poludnie oraz glucophage xr750 ktory ma stosowac wieczorem oraz paski , z tym ze nie mamy jeszcze glukometru zeby sprawdzac poziom cukru. Czy babcia ma od razu stosowac leki i nie robic pomiarów?

Lek. Tomasz Budlewski

Ile Babcia ma lat ? Jakie dokładnie były wyniki ? Proponuje zastosować leki i udać się do apteki po glukometr lub przychodni powinien być wydany