Jak szybko może odrodzić się zmiana zapalna w kości po resekcji zęba?

Dzień dobry. Jak szybko może ew. odrodzić się zmiana zapalna w kości po resekcji zęba 22? Resekcja była przeprowadzona w lipcu 2014. W lutym 2015, najświeższe zdjęcie RTG pokazało, że zmiany zapalnej nie ma, a kość się odbudowała (dentysta wypełnił preparatem kościotwórczym). Regenerowała się też ozębna. Na weekendzie majowym zobaczyłem jednak bąbelek w miejscu dawnej przetoki, dzisiaj wygląda to jak mały, biały pryszcz. Dodam, że również od lutego noszę aparat ortodontyczny. Z góry dziękuję.

Witam
Nie da się określić, jak szybko taka zmiana się może odnowić, zwłaszcza, że celem resekcji jest doprowadzenie do całkowitego wygojenia zmian. Proszę odwiedzić stomatologa, żeby sprawdzić, co się dzieję, czy to faktycznie wznowa stanu zapalnego w tym samym miejscu, czy inna przyczyna.