Jak walczyć z łupieżem różowym Giberta?

Jak walczyć z łupieżem różowym Giberta? Konieczna jest wizyta u dermatologa czy są domowe sposoby?

Zakładam, że postawiono prawidłowe rozpoznanie! Proszę pamiętać, że łupież różowy Giberta może byc podobny np. do łuszczycy i grzybicy. Łupież Giberta jest spowodowany przez zakażenie wirusem. Zwykle mija sam po 6-8 tygodniach licząc od pierwszych objawów. W trakcie choroby należy unikać długich kapieli, pachnących mydeł i balsamów do ciała, korzystania z pływalni. Mogą nasilić swędzenie skóry. W celu zmniejszenia swędzenia można przez kilka dni zastosować puder płynny z apteki (smarujemy tylko zaczerwienienia, nie całą skórę).