Kobieta , 30 lat Witam U męża zoperowano ropień około odbytniczy...niestety nie otrzymaliśmy żadnych informacji co do dalszego działania po zabiegowego...żadnego skierowania na zmiane opatrunków...w ogóle nic. Mąż ma sączek w ranie a nie wiem ile taki sączek ma tam zostać. Na pytanie co z opatrunkami usłyszałam że moge je zmieniać w domu...problem w tym że nie wiem jak..po prostu nie chce nic naruszyć , nie wiem jak często. Proszę o pomoc jak wygląda opieka po takim zabiegu.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Alina Kierznikowicz 25
Lek. Alina Kierznikowicz Chirurg, Gdańsk 25 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam, pierwszy opatrunek należy zmienić w przychodni , w gabinecie chirurgicznym. Następne może Pani wykonywać sama wg wskazówek ,których udzieli chirurg lub pielęgniarka. Pielęgnacja polega na szczególnej higienie operowanej okolicy,płukaniu rany i ewentualnym sączkowaniu.

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

NIE WYOBRAŻAM SOBIE SYTUACJI , ŻE PACJENT WYCHODZI PO OPERACJI DO DOMU A LEKARZ MACHA RACZKĄ NA POŻEGNANIE MÓWIĄC "BYE,BYE" I DO ZOBACZENIA KIEDY CHCECIE I RÓBCIE - CO CHCECIE!!!!!!! - TO CHYBA ŻART?!?! Proszę jutro zgłosić się koniecznie do ambulatorium oddziału,gdzie był Mąż operowany z ŻĄDANIEM wykonania opatrunku i podania instrukcji cd. dalszego postępowania , tzn. najpewniej-następnej wizyty!!! - tak sobie to wyobrażam!!!!! zż

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.
  • Ropień okołoodbytniczy – Ropień powstaje na skutek zakażenia gronkowcem i beztlenowcami. Pojawia się wtedy bolący wykwit wypełniony ropą, który jest miękki, w kolorze sinym lub ciemnoczerwonym, a jego wielkość może być różna. Wypełniony jest ropą, ponieważ granulocyty i makrofagi rozpuszczają masy martwicze.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: