Jak wygląda opieka nad chorym po zoperowaniu ropnia okołoodbytniczego?

Witam U męża zoperowano ropień około odbytniczy...niestety nie otrzymaliśmy żadnych informacji co do dalszego działania po zabiegowego...żadnego skierowania na zmiane opatrunków...w ogóle nic. Mąż ma sączek w ranie a nie wiem ile taki sączek ma tam zostać. Na pytanie co z opatrunkami usłyszałam że moge je zmieniać w domu...problem w tym że nie wiem jak..po prostu nie chce nic naruszyć , nie wiem jak często. Proszę o pomoc jak wygląda opieka po takim zabiegu.

Witam, pierwszy opatrunek należy zmienić w przychodni , w gabinecie chirurgicznym. Następne może Pani wykonywać sama wg wskazówek ,których udzieli chirurg lub pielęgniarka. Pielęgnacja polega na szczególnej higienie operowanej okolicy,płukaniu rany i ewentualnym sączkowaniu.

NIE WYOBRAŻAM SOBIE SYTUACJI , ŻE PACJENT WYCHODZI PO OPERACJI DO DOMU A LEKARZ MACHA RACZKĄ NA POŻEGNANIE MÓWIĄC "BYE,BYE" I DO ZOBACZENIA KIEDY CHCECIE I RÓBCIE - CO CHCECIE!!!!!!! - TO CHYBA ŻART?!?! Proszę jutro zgłosić się koniecznie do ambulatorium oddziału,gdzie był Mąż operowany z ŻĄDANIEM wykonania opatrunku i podania instrukcji cd. dalszego postępowania , tzn. najpewniej-następnej wizyty!!! - tak sobie to wyobrażam!!!!! zż