Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wygląda opieka nad chorym po zoperowaniu ropnia okołoodbytniczego?

Witam U męża zoperowano ropień około odbytniczy...niestety nie otrzymaliśmy żadnych informacji co do dalszego działania po zabiegowego...żadnego skierowania na zmiane opatrunków...w ogóle nic. Mąż ma sączek w ranie a nie wiem ile taki sączek ma tam zostać. Na pytanie co z opatrunkami usłyszałam że moge je zmieniać w domu...problem w tym że nie wiem jak..po prostu nie chce nic naruszyć , nie wiem jak często. Proszę o pomoc jak wygląda opieka po takim zabiegu.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Perspektywy polskiej transplantologii

Polska transplantologia nieustannie się rozwija. Operacje są coraz skuteczniejsze, ponieważ wykorzystywane są nowoczesne technologie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są perspektywy polskiej transplantologii.

Witam, pierwszy opatrunek należy zmienić w przychodni , w gabinecie chirurgicznym. Następne może Pani wykonywać sama wg wskazówek ,których udzieli chirurg lub pielęgniarka. Pielęgnacja polega na szczególnej higienie operowanej okolicy,płukaniu rany i ewentualnym sączkowaniu.

umów wizytę 0

NIE WYOBRAŻAM SOBIE SYTUACJI , ŻE PACJENT WYCHODZI PO OPERACJI DO DOMU A LEKARZ MACHA RACZKĄ NA POŻEGNANIE MÓWIĄC "BYE,BYE" I DO ZOBACZENIA KIEDY CHCECIE I RÓBCIE - CO CHCECIE!!!!!!! - TO CHYBA ŻART?!?! Proszę jutro zgłosić się koniecznie do ambulatorium oddziału,gdzie był Mąż operowany z ŻĄDANIEM wykonania opatrunku i podania instrukcji cd. dalszego postępowania , tzn. najpewniej-następnej wizyty!!! - tak sobie to wyobrażam!!!!! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety