Jaka dawkę metforminy powinna przyjmować osoba z glukozą 89 na czczo?

Witam o to moje wyniki glukoza na czczo 89dl po 2h 119dl. Insulina na czczo 15ml po 2h 102ml. Jaka dawkę metforminy powinnam przyjmować? Waga od przeszło 20lat stoi mimo iz bylam osoba bardzo wysportowana(lekkoatletyka) . Jem male porcje i czesto zalecone przez dietetyka. Cwiczenia niestety nie wszystkie wchodza w gre bo mam pozrywane ścięgna w kolanie. Ale tyle co moge to wykonuje.

Lek. Michał Lenard

Dawkę leczenia powinien ustalić leczący Panią diabetolog po ocenie wyników badań i Pani stanu klinicznego. Pozdrawiam!