Jaka dieta i ile kcal dziennie spożywać, aby schudnąć?

Witam, mam 18 lat, ważę 56 kg przy wzroście 165, zależy mi na tym żeby schudnąć 5 kg do końca lipca. Co do aktywności fizycznej to jest ona u mnie stosunkowo niewielka, aczkolwiek nie siedzę cały dzień i sie nie obijam. Robię kilka serii podstawowych ćwiczeń (brzuszki, pajacyki, skrętoskłony) i staram się spacerować zamiast jeździć autem. Jaką dietę powinnam zastosować, do ilu kcal dziennie się ograniczyć? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję!

Dzień dobry,

Według BMI (wskaźnika masy ciała) Pani masa ciała jest prawidłowa (BMI wynosi 20,6). Nie ma potrzeby, aby się Pani odchudzała, jednak proszę dbać o prawidłowe nawyki żywieniowe.
Więcej o kondycji naszego organizmu możemy dowiedzieć się dzięki analizie składu ciała (informacje o tego typu badaniach może Pani znaleźć na http://diet-coaching.xaa.pl/analiza-skladu-ciala-artykul-food-forum/).
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

Pani waga jest odpowiednia, należy rozważyć czy wskazana jest dalsza redukcja masy ciała.

Pozdrawiam