Jaka powinna być dieta w ciąży cukrzycowej?

Jestem w 30 tyg. ciąży. Od początku przytyłam 4 kg, jest to niewiele. Teraz jeszcze wykryto u mnie cukrzycę ciążową i dostałam dietę. Na początku bardzo jej przestrzegałam, ale teraz pozwalam sobie na normalne jedzenie, unikając oczywiście cukru i słodyczy. Po zmierzeniu glukometrem po posiłku cukier mam w normie. Czy w takim razie mogę jeść normalnie, skoro nie podwyższa mi się cukier? Nie mam nadciśnienia? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli cukrzyca została wykryta, zdecydowanie zachęcam do utrzymania diety zgodnej z zaleceniami.

Zostało Pani już tylko parę tygodni do końca, warto się postarać.

Proszę również pamiętać, że powinna Pani być pod nadzorem także po porodzie.

Życzę szczęśliwego rozwiązania.

Pozdrawiam