Jaki błąd popełniono w czasie operacji kręgosłupa?

dzień dobry, siostra miała tydzień temu 6 godzinną operację kręgozmyku, leżała cały czas na brzuchu a w ustach miała aparaturę do oddychania. Po operacji pojawił się bardzo duży obrzęk dolnej wargi, co więcej na tej wardze i brodzie zaczęło się pojawiać coś paskudnego co utworzyło obrzydliwe strupy. Pytanie: jaki błąd popełniono w czasie operacji.

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie pani opisu nie można stwierdzić, czy wyżej opisane zmiany wynikały z którejś z procedur operacyjnych, czy są raczej koincydencją. Do operacji kręgosłupa ułożenie pacjenta na brzuchu i intubacja przez usta jest typowym postępowaniem. Najlepszych informacji będą w stanie udzielić pani lekarze prowadzący pani siostrę.