Jaki może być faktyczny wiek ciąży?

Witam. Mam termin na 18.11 z usg w dniu badania wykazao 7t3dzien korekta wczesniejszego terminu przewidzianego na 30.10 który był wyliczony z krwawienia 23.01 z odstawienia tabletek anty.. z us wynika że do zapłodnienia doszlo 25.02 JAKĄ PEWNOŚĆ DAJĘ USG MOŻE MYLIĆ SIĘ O KILKA DNI DO TYŁU ALBO PRZODU??? CZY TO JEST 1000% ZE 25.02 ZASZLAM W CIAZE? CZY MOŻE BYĆ JEDNAK ZE ZASZLAM NP 23.02 wiem że usg miezy crl ale czy każdy zarodek w 7 tyg ma taka sama długość na 100%????

Lek. Tomasz Budlewski

Badanie usg jest badaniem subiektywnym i obarczone jest pewnym stopniem błędu. Sadze Że powinno brać się pod uwagę wiek ciąży oceniony w czasie pierwszego usg. A nikt nie odpowie czy do zapłodnienia doszło 23 czy 25.