Jakie badania po wyleczeniu kiły?

W ubiegłym roku przechodziłem antybiotykoterapię po wykryciu kiły. Chciałbym teraz przebadać krew, jak to w tym momencie wygląda, o jakie badania mam poprosić w laboratorium ? Chciałbym je wykonać prywatnie, ponieważ kolejka do lekarza to około 2 m-cy.

Odpowiedź na leczenie kiły ocenia się poprzez odpowiedni spadek miana tzw. odczynów niekrętkowych, tj. np. RPR, VDRL. Badania, aby można było porównać, te z teraz, do tych sprzed rozpoczęcia leczenia, najlepiej wykonywać w tym samym laboratorium.