Jakie konsekwencje zjedzenia pleśni?

Czy jak 10 letnie dziecko zjadlo przez przypadek ,gdyz nie zauwazylam pleśni na serze żoltym i potem chyba przez to mial biegunkę to grozi to rakiem w przyszlosci gdyz pleśń jest rakotworcza.Była to jednorazowa sytuacja.Dodam ze dałam mu na drugi dzien po biegunce węgiel leczniczy

Dzień dobry,

zjedzenie pleśni nie jest zdrowe dla organizmu. Jednakże jeżeli sytuacja ta była jednorazowa to nie przesądza o pojawieniu się w przyszłości nowotworu u Pani dziecka.

Proszę pamiętać, że rakotwórcze działanie ma bardzo duża ilość substancji, stą ważne jest prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Przez całe życie zjadamy niechcący wiele pleśni. Mają on właściwości kancerogenne jak cała masa innych czynników. Żeby doszło do powstania nowotworu musi zaistnieć wiele czynników wraz z predyspozycjami genetycznymi. Proszę się nie przejmować a na przyszłość uważać. Pozdrawaim