Jakie leczenie powinna podjąć osoba, której trzęsą się ręce?

Witam Mam nerwice lękową . Od psychiatry na trzęsące się ręce dostałem arketis i Zomiren. Niestety po pół rocznym stosowaniu nie było żadnych rezultatów leczenia a jedynie efekty uboczne tj ciągłe pocenie się, i zanik popędu seksualnego. Czy jest w stanie mi pomóc jakikolwiek lęk.

Witam!
Poza lekami przeciwdepresyjnymi, które nota bene mają działanie przeciwlękowe w leczeniu zaburzeń nerwicowych należy stosować odpowiedni rodzaj psychoterapii - jest to równie ważne, a kto wie czy nie bardziej, jak leczenie tabletkami! Drżenie rąk jest ewidentnym objawem napięcia emocjonalnego i powinno stopniowo ustępować po leczeniu p/nerwicowym.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Szanowny Panie,

Opisywane przez Pana objawy są jednymi z charakterystycznych przy zaburzeniach lekowych i nerwicowych. To bardzo dobrze, ze skierował się Pan do psychiatry i otrzymał wsparcie medyczne.

Warto pamiętać, ze najlepsze efekty w leczeniu podobnego rodzaju zaburzeń daje połączenie farmakoterapii z psychoterapią. W przypadku objawów takich jak trzęsące się ręce, terapia poznawczo - behawioralna daje zazwyczaj bardzo dobre efekty.

Warto również skonsultować z prowadzącym Pana psychiatrą prowadzoną farmakoterapię. W obecnych czasach liczba dostępnych leków jest spora, możliwe są różne alternatywne ścieżki leczenia. Pana lekarz będzie w stanie ocenić skuteczność stosowanych przez Pana do tej pory środków i wprowadzić niezbędne modyfikacje. Być może wystarczy zmiana dawki leku, być może włączenie dodatkowego czy zastosowanie zamiennika.

Proszę pamiętać że objaw somatyczny jest powiązany z jakaś trudnością psychologiczną, być może wewnętrznym konfliktem. Wskazuje Panu na potrzebę zajęcia się własnym dobrostanem psychicznym. Zdecydowanie polecam kontakt z godnym zaufania terapeuta.