Jakie leki bez recepty na uzależnienie od alkoholu?

Dzień dobry, mam problem, który nie dotyczy konkretnie mojej osoby, ale wpływa na mój związek. Mój facet nadużywa alkoholu. Czy są jakieś środki bez recepty by nie ciągnęło go do piwa? Żeby już sam zapach już go odrzucał? Przyznam, że picie alkoholu przez mojego faceta bardzo mnie denerwuje. Poza tym staje się wówczas agresywny i strasznie krzyczy. Bardzo go kocham. Bez picia jest zupełnie innym człowiekiem. Tylko jak pije się zmienia. Prosiłam go, aby przestał pić, ale do niego to nie dociera. Wciąż sięga po piwo. Uważam, że pije go zdecydowanie za dużo. Prosiłabym o informacje co robić. Czy są jakieś leki które zniechęcą go do picia? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Lepszym rozwiązaniem jest rozmowa z partnerem i namówienie go na konsultację w Poradni Leczenia Uzależnień.

Dzień dobry!

Nie, nie istnieją takie środki. Uzależnienie od alkoholu jest problemem przede wszystkim o charakterze psychicznym. Partner powinien zgłosić się do Ośrodka Terapii Uzależnień i podjąć psychoterapię.

Pozdrawiam!