Częste picie alkoholu przez męża

Witam, mój mąż od jakiś 3 lat nadużywa alkoholu wygląda to tak że co drugi dzień wypija drinka lub2, piwo lub2 piwa w weekendy pije codziennie i do tego jakieś dwa razy w miesiącu wypada jakaś impreza więc pije znacznie więcej i upija sie.Do tego dostaje tak zwanej śruby juz po wypiciu dwóch piw! ale w Wielkim Poście nie pije wcale.mąż twierdzi że nie ma żadnego problemu że po całym dniu jest zmęczony i ma prawo wypić piwo czy2.Czy mój mąż ma problem czy może ja przesadzam gdzie szukać pomocy

Witam, powinna Pani zacząć od konsultacji ze specjalista psychoterapii uzależnień w dowolnej poradni leczenia uzależnień( nfz) lub prywatnie. To co Pani opisała może wskazywać na uzależnienie od alkoholu, podczas wizyty dokładnie omówi Pani swoja sytuację oraz wspólnie z terapeutą zastanowicie się nad ewentualną drogą pomocy dla męża. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Nie przesadza Pani.
Męża może Pani jedynie namawiać na podjęcie leczenia w Poradni Leczenia Uzależnień/Poradni Zdrowia Psychicznego, a Pani sama - może również skorzystać z pomocy/wsparcia w takiej Por.Leczenia Uzależnień jako bliska osobie z problemem uzależnienia.

Dzień dobry, 2 piwa codziennie mogą jak najbardziej świadczyć o nadużywaniu. Nie da się jednak postawić diagnozy na odległość. Mąż powinien zwrócić się po diagnozę do terapeuty uzależnień. Pozdrawiam.