Jakie mam stosować leki przy zapaleniu mieszków włosowych?

dzien dobry . Jestem M. od stycznia mam zapalenie mieszkow wlosowych na glwoie. Czerwone plamy ale bez ropy. zainfekowana potylica i skronie. Przyjmowalem erytrmecyne(nic) teraz od 3 tygodni tetrysal i ciut poprawa. mam pytanie mam pelno czerwonych plamek pozapalnych? czy nie powinny blednąc po tetracyklinie?Wsyd isc do fryzjera. W dlaszym ciagu cos wyskakuje?czy nie powinien byc dolaczony lek przeciwgrzybiczy tak pytam?
MĘŻCZYZNA, 48 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tetracyklina, którą obecnie Pan przyjmuje, jest antybiotykiem stosowanym w leczeniu niektórych infekcji bakteryjnych. Może to tłumaczyć zauważalną poprawę, jednakże, jeśli czerwone plamy nadal występują, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w celu oceny sytuacji. Dermatolog będzie mógł zdecydować, czy dodatkowe leczenie (np. przeciwgrzybicze) będzie potrzebne, biorąc pod uwagę występujące objawy i historię choroby.

Warto też pamiętać, że proces gojenia może zająć trochę czasu, dlatego możliwe, że konieczne będzie dalsze kontynuowanie leczenia tetracykliną.

Więcej na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tetracyclinum-tzf

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.