Jakie mogą wystąpić powikłania po narkozie w gabinecie stomatologicznym?

Witam.Mam pytanie do stomatologa.....mój 11 letni syn boi się panicznie usunięcia zęba(górna szóstka).Ostatnio dał sobie podać znieczulenie miejscowe,ale niestety kiedy lekarz chciał mu już usunąć zęba ruszył się i ząb sie ułamał i korzeń został w dziąśle...niestety nic już więcej nie pozwolił dalej zrobić....lekarz zaproponował nam usunięcie korzenia w znieczuleniu ogólnym,czego sie bardzo boje bo syn ma astme i jest uczulony na kilka leków p/bólowych.Jakie mogą wystapić powikłania po narkozie

Żeby nie doszło do powikłań po narkozie pacjent powinien mieć wykonane badania i po wywiadzie przeprowadzonym przez anestezjologa lekarz zadecyduje ,czy narkozę można zastosować.Proszę się zastanowić nad sedacją wziewną (gaz rozweselający) ,poszukać takiego gabinetu, który dysponuje takim sprzętem bo jest to bezpieczniejszy rodzaj znieczulenia od narkozy.Narkozę doradzam jako ostateczność.Proszę popracować nad synem bo jest już młodzieńcem,który potrafi wiele zrozumieć.Pierwsze zadanie należy do rozsądnego rodzica.Są też gabinety ,które mają w ofercie pracę z psychologiem a potem mały pacjent trafia do dentysty i nie ma problemu. U dzieci upośledzonych umysłowo wykonuje się zabiegi stomatologiczne w narkozie ale wtedy nie dotyczy to jednego zęba tylko kilku na jednej wizycie.POWODZENIA!

Przy takich chorobach może Pani nie znaleźć stomatologa, który podejmie się wykonania tego w gabinecie jeśli nie będzie miał zorganizowanego pełnego stanowiska anestezjologicznego. Proszę się udać na chirurgie szczękową do szpitala