Jak ćwiczyć mięśnie żuchwy, aby nie były tak napięte podczas wizyty u stomatologa?

znieczulenie podczas usuwania zęba Dzień dobry! Mam taką nietypową przypadłość. Mianowicie mam problem z szerokim otwarciem ust u stomatologa. Z tego powodu dentysta nie jest w stanie zaaplikować mi znieczulenia miejscowego. Potrafię szeroko i swobodnie otworzyć usta tylko, wtedy gdy nie mam niczego włożonego do jamy ustnej. Tzn. w momencie wkładania tam strzykawki usta jakoś samoczynnie zaczynają się u mnie zamykać i mięśnie żuchwy stają się napięte. Nie mogę nad tym zapanować, a zależy mi na znieczuleniu miejscowym. Wolałabym uniknąć znieczulenia ogólnego. Podczas prześwietlania zębów nie można było u mnie włożyć tam kliszy, tylko miałam to wykonane przez pantomogram. I teraz moje pytanie jest takie, czy są jakieś ćwiczenia, aby nie było problemu ze swobodnym otwieraniem ust w momencie podawania znieczulenia miejscowego za pomocą strzykawki? Słyszaszałam też o sedacji w stomatologii, czy mogą państwo wytłumaczyć mi na czym polega sedacja u dentysty? Z góry dziękuję za pomoc.

Podtlenek azotu, czyli sedacja wziewna zwana gazem rozweselającym jest metodą niwelowania stresu, lęku i bólu związanego z wizyta u stomatologa zarówno u dorosłych i u dzieci. Polega to na założeniu małej, gumowej maseczki na nos i wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu. Pacjent leży na fotelu, wdycha gaz przez kilka minut przechodzi w stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, uspokojenia, lekkiego znieczulenia, pomaga złagodzic odruch wymiotny.