Jakie są metody badania dna oka?

Dzień dobry Czy istnieje jakaś innowacyjna metoda zbadania dna oka bez naświetlania go światłem? Czy to intensywne światło działa na oko jak światło żarówki lub słońce? Jakie mogą być skutki uboczne takiego kilkunastominutowego naświetlania oka? Dziękuję za odpowiedź

Witam,
zadam inaczej pytanie
"czy możliwe jest obejrzenie filmu przy zamkniętych oczach?" bo to to samo co zbadanie dna oka bez światła.
Oka ludzkie nie bardzo widzi coś bez śwatła więc nie możemy oceniać ani oglądać rzeczy bez światła.
Odsyłam do mojego FB, akurat dzisiaj opublikowłam artykuł na temat jak widzą różne zwirzęta i człowiek.

Zapewniam, że światło podczas badania jest bezpieczne. Badanie przeprowadza się raz na jakiś czas. Nie poowoduje ono problemów zdrowotnych.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowosielska