Mroczki przed oczami a badanie dna oka

Od pewnego czasu mam problem z pewnym zjawiskiem. Niekiedy po spojrzeniu ostro w bok (na bark) lub po pochyleniu i napięciu mięśni brzucha pojawiają mi się latające iskierki przed oczami (jak świetliki). Mija to po kilku, max 10 sekundach. Wykonałem badanie dna oka i lekarz nie stwierdził zmian. Czy to jest groźne? Czy mam kontynuować diagnostykę? Dodam, że mam astygmatyzm w obydwu oczach i -1,5 dioptrii wady. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza neurologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Witam. Błyski prawie zawsze są objawem trakcji szklistkowo-siatkówkowych. Proszę jeszcze raz zbadać oczy. po zakropieniu i odczekaniu 30 minut.Astygm. nie ma nic do rzeczy. POzdrawiam