Jakie są możliwe przyczyny plamienia w moim przypadku?

Witam, Chciałabym się zapytać o możliwe przyczyny plamienia, mam 24 lata i zwykle miesiączkuję bardzo regularnie, dobrze znam swój organizm, jestem nawet w stanie określić dzień w którym mam owulację (kłucie w dole brzucha, podbarwiony śluz), ostatni cykl jednak różnił się od pozostałych: w sobotę 28/04 - owulacja (wszystkie symptomy w normie)- niedziela wylot stres z tym związany (jestem osobą która bardzo łatwo się denerwuje) bardzo intensywny wysiłek fizyczny do jakiego nie przywykłam na codzień - tydzień później kolejny lot i od tego momentu 13 dni plamień/ od dwóch dni plamienia ustały. Proszę o informację czym ta sytuacja mogła być spowodowana? Dodam że cytologia została mi robiona ostatni raz rok temu (wyszła w normie), ciąża jest w moim przypadku nieprawdopodobna, dodatkowo ponieważ kłucie w dole brzucha przy plamieniach było podobne do bólu jaki odczuwałam przy owulacji robiłam testy na owulacje i wszystkie wychodziły pozytywnie (nawet w dużych odstepach czasowych). Oprócz tego nie towarzyszą mi żadne inny objawy (np. świąd, pieczenie etc). Jakie badania należałoby wykonać i czy mam się czym martwić?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to być spowodowane stresem oraz wysiłkiem fizycznym. Gdyby po miesiącu plamienia nie ustąpiły a miesiączki nie uregulowałyby się to radziłbym udać się na konsultację do ginekologa.