Jakie są powody wzrostu guza na tarczycy?

Witam, jakie są powody wzrostu guza na tarczycy ? Co oznacza. Kikuty tarczycy położone u podstaw szyi o niejednorodnym typie echa oraz o nierównej granicy, asymetrycznie. Czy jest możliwość by z guzka który jest gęstym koloidem, monomorficzne tyreocyty , makrofa. Odpowiada guzkowi koloidowemu zrobił się po jakimś czasie rak ? :(

Mam za mało danych aby cokolwiek szczegółowego wypowiedzieć się , ale przecież na wszystkie pytania jest zobowiązany odpowiedzieć lekarz prowadzący!!! zż