Jakie są przyczyny infekcji płodu w 15. tygodniu?

Witam jakie są przyczyny infekcji płodu w 15 tygodniu ? Czy może to być wynikiem powikłań po aminopunkcji ? . A lekarz mi mówił że ta infekcja jest od tego że mój starszy syn który ma ropień zakaźny musiał zarazić moje dziecko które się jeszcze nie narodziło , wydaje mi się to być nie możliwe

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Gryszkiewicz

Infekcja wstępująca z dróg rodnych matki do płodu lub poprzez łożysko. Amniopunkcja jest zabiegiem inwazyjnym, co wiąże się z ryzykiem infekcji.