Jakie są przyczyny zaburzeń snu?

Witam. Od dłuższego czasu mam problem ze snem. Problem tkwi w tym, że nie przesypiam całej nocy. Bardzo często się budzę po czym nie mogę zasnąć ponownie, dopiero po około 2, 3 godzinach zasypiam znowu. Kładę się koło godziny 22 i mniej więcej koło godziny 3 w nocy następuję dłuższa przerwa we śnie. Poza tym bardzo łatwo jest mnie obudzić, każdy szmer, odgłos przerywa sen. Co za tym idzie w dzień jestem zmeczona i muszę dosypiać. W czym tkwi problem? Jak można to zmienić?

Problemy ze snem mogą wynikać z różnych przyczyn, mogą to być choroby somatyczne czyli ciała jak i "choroby duszy". Jeżeli problemy się utrzymują proponuję udać się do Poradni Zaburzeń Snu, gdzie specjaliści podejmą się poszukania przyczyny i dobiorą odpowiednie leczenie. to co się zdarza najczęściej czyli przyjmowanie leków nasennych codziennie nie jest dobrym rozwiązaniem.