Jakimi lekami i jaką dietą można usprawnić prace wątroby?

Jakimi lekami i jaką dietą można usprawnić prace wątroby tzn,tworzenie enzymów trawiennych przy podzwyzszonym cukrze,stwierdzonym zwezeniu tetnincy plucnej i poszerzonym przedsionku ,ciśnieniu z tendencja do podwyższonego.zwyrodnieniu kregu szyjnego oraz lędzwiowego oraz alergii na kurz i pyłki zbóż i drzew liściastych? Informuję,że nie mam żadnych nałogów.

Witam, pani problemy są bardzo złożone i konieczny byłby szczegółowy wywiad i analiza wyników badań. Korzystnie działać będzie wyeliminowanie cukrów prostych z diety i nabiału, ograniczenie glutenu. Picie ok. 2,5 l płynów. Korzystnie na prace wątroby działa ostropest plamisty, a na trzustkę kłącze kukurmy. Warto byłoby od tego zacząć.