Karmienie piersią a kolki u noworodka

Mam pytanie odnosnie karmienia piersia przy pierwszym dziecku mieszkalam w Dani gdzie panuje przekonanie , ze kobieta karmiaca powinna jesc wszystko to co w ciazy . Postepowalam wg. zalecen i synek nie mial kolek . Teraz rodzilam córcie w polsce w szpitalu spotkalam sie z takim samym zaleceniem malutka ma ostre kolki nawet jesli przestrzegam diety . Czy zatem moge np. wypijac na czczo wode z cytryna rano czy moge zjesc jedna kiwi w tyg? czy musze sb wiele odmawiac jestem ciagl glodna :(

Nie udowodniono żadnego związku pomiędzy kolkami u dziecka, a dietą matki karmiącej - więc panujące na ten temat przekonania to raczej mity ludowe niż wiarygodne informacje. Szczególnie jeżeli nie zauważa Pani poprawy u maleństwa przy stosowaniu specjalnej diety nie warto się męczyć. Można co najwyżej spróbować zastosować specjalne napary ziołowe dla mam karmiących, które zawierają składniki takie koper, mające wpływać wiatropędnie na dziecko i minimalizować występowanie kolek.