Kaszel u dziecka

witam moj 2,5letni synek ma kaszel juz ok miesiaca,wybralismy sie do pediatry i zostały przepisane leki;mucosolwan inhalacje,pulmikor,pluneo jednak kaszel nie zniknął,na kolejnej wizicie pediatra stwierdził,że płuca i oskrzela są 'ksiązkowo czyste' jednak przepisał lek baktrim,beloduar jednak dalej bez zmian i jeszcze pojawił się katar. proszę o pokierowanie mnie dalej,moze powinnam udać się do innego pediatry?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę zaufać specjaliście, który leczy Państwa dziecko. Zalecone leki są jak najbardziej prawidłowe w przypadku występowania kaszlu u dziecka. Jeśli jednak kaszel się przedłuża, być może konieczne będzie wdrożenie antybiotykoterapii. Jeśli taka terapia także nie przyniesie rezultatów konieczna będzie szersza diagnostyka w kierunku np. refluksu czy też infekcji pasożytniczej.