Kiedy można współżyć po usunięciu torbieli jajnika u 23-latki?

Witam, zostałam skierowana na laparoskopowe wycięcie torbieli na jajniku. Nadal jestem dziewicą czy to duży problem. Lepiej poczekać do momentu kiedy rozpocznę współżycie? Coraz bardziej mnie boli. Jednak dziewictwo chce zachować dalej czy istnieje szansa na uszkodzenie błony podczas operacji

Dzień dobry. Operacja nie spowoduje uszkodzenia błony dziewiczej i dziewictwo nie jest w tym przypadku przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Jeżeli z powodu torbieli odczuwa Pani ból nie powinna Pani zwlekać z poddaniem się operacji. Pozdrawiam