Kiedy nastąpi poprawa po zwiększeniu dawki antydepresantu?

Dzień Dobry, choruję na nerwice lękową. Lekarz psychiatra przepisał mi escitil 1 x 15mg na dzień. Niestety popełniłem błąd ponieważ poczułem się lepiej i zacząłem zmniejszać dawkę do 10mg na dzień. Lęki wróciły, tak samo jak brak apetytu oraz wszystkie objawy, które miałem wcześniej. Niestety ale nie mam teraz możliwości wizyty u lekarza ponieważ jest on na urlopie. Od 3 dni wróciłem do dawki 15mg na dzień. Czy można określić kiedy nastąpi poprawa? Czy powinienem zwiększyć dawkę do 20mg żeby uzyskać szybszy efekt? Ogólnie biorę leki już blisko 3 miesiące. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Witam,
3 dni to za krótko, by ocenić skuteczność. Najwcześniej zwiększamy dawkę po ok. 2 tyg. Proszę pamiętać, że zwiększenie dawki powoduje większe ryzyko działań niepożądanych. Także ja zdecydowanie poczekałabym ze zwiększeniem dawki do 20 mg. Pozdrawiam.