Kiedy po zabiegu ekstrakcji powinna zejść opuchlizna i kiedy całkowicie przestanie być odczuwalny dyskomfort?

Dzień dobry! Wczoraj w godzinach popołudniowych miałam przeprowadzoną ekstrakcję dolne szóstki - wszystko poszło dobrze, ale korzenie zęba były dosyć długie. Dziś ból jest do zniesienia (nie brałam dziś żadnych tabletek p.bólowych), czuję głównie opuchliznę, która nieco utrudnia mi mówienie oraz większa ilość śliny. Przy mocniejszym zaciśnięciu szczęki czuję ból prawdopodobnie piątki, ale zaraz przechodzi. Jak długo jest zagrożenie suchym zębodołem (gdy patrzyłam na miejsce po ekstrakcji to widać tam skrzep) i czy występujący skrzep jest gwarancją prawidłowego gojenia się rany? Czy mimo to istnieje ryzyko powikłań? Kiedy po zabiegu ekstrakcji powinna zejść opuchlizna i kiedy całkowicie przestanie być odczuwalny dyskomfort i (ten niewielki) ból?

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl