Kiedy skrzep po ekstrakcji zęba się wchłonie?

A ja mam pytanie 4 dni temu wyrywaną miałem górna prawą piątkę i dentysta mój powiedział że przy wyrywaniu może trochę boleć bo zaczynał się robić stan zapalny bo piątka była bardzo zepsuta. Dwa dni temu zobaczyłem w lusterku że jakaś gulka się utworzyła ale dentysta mi powiedział że to skrzep dzisiaj rano zauważyłem że ten skrzep jest większy dwa razy. Dentysta pod żadnym pozorem nie kazał mi tego nakuwać że to się wchłonie jest wyglądu trochę białe jest i czerwonawo ciemne jakby krew była w środku nie powiem duży dyskomfort jest z tym pytanie ile czasu może upłynąć zanim ten skrzep się wchłonie lub sam wyleci?

Zwykle trwa to ok. 10-14 dni, wszystko zależy od unaczynienia okolicy, przebiegu procesu ekstrakcji, ew. zaburzeń krzepnięcia (wynikających np. z przyjmowanych leków). W razie niepokojących objawów proszę ponownie skontaktować się ze stomatologiem.