Mężczyzna , 23 lata

Witam. Mam 23 lata. Jakiś czas temu zaczęły się moje kłopoty ze wzwodem. Miałem kilka partnerek, ale były to bardziej przygodne znajomości, więc myślałem, że powodem jest brak jakiegokolwiek uczucia (w trakcie trwania związków była częsta masturbacja). Od jakiegoś czasu mam partnerkę, z którą chciałbym się związać na stałe i którą kocham. Niestety, problemy ze wzwodem są nadal (masturbacji nie ma prawie w ogóle - zdarzy się bardzo sporadycznie). Myślałem na początku, że to lęk przed prezerwatywą, ponieważ zaraz po nałożeniu padał, chociaż zdarzały się udane stosunki. Za moją prośbą partnerka przeszła na tabletki i było całkiem przyjemnie, znowu do czasu. Pojawiły się spowrotem problemy ze wzwodem, a czasem nawet w ogóle nie staje (nie ma tego impulsu podniecenia, który towarzyszy wzwodowi). Problemów z nocnymi wzwodami nie mam - informacja od partnerki. Natomiast nie ma wzwodów spontanicznych. Drugi problem polega na tym, że czasem (jeżeli już się uda) to w ogóle nie czuję członka przy penetracji, natomiast czasami bodźce są tak niesamowicie silne, że mógłbym dojść po każdym ruchu.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Marcin Buczek 45
Lek. Marcin Buczek Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Szanowny Panie,

biorąc pod uwagę Pana wiek, wzwody nocne oraz podczas masturbacji, myślę, że dotyczy Pana problem zaburzeń potencji na tle psychogennym. W tym artykule opisałem szerzej istotę tego problemu. Jeśli podstawowe sposoby radzenia sobie ze stresem nie będą zdawały egzaminu, to należy udać się z tym do seksuologa lub urologa.
Odpowiadając na Pana drugie pytanie - podczas stosunku zarówno penis jak i pochwa zmieniają swoje rozmiary, dlatego uzyskuje Pan subiektywne wrażenie "siły penetracji".  

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Zaburzenia erekcji – Jednym z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn w wieku dojrzałym są zaburzenia erekcji, czyli problemy z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu członka i w rezultacie także z osiągnięciem orgazmu. Zaburzenia potencji najczęściej dotyczą mężczyzn w wieku dojrzałym, bowiem aż 50 proc.
  • Problemy z seksem – Do najczęstszych problemów z seksem zalicza się: impotencję, przedwczesny wytrysk, ból w czasie odbywania stosunku, brak orgazmu, oziębłość płciową, kompleksy na punkcie własnego ciała oraz kryzys wieku średniego. Impotencja to dysfunkcja seksualna występująca u mężczyzn, objawiająca się brakiem erekcji lub wytrysku pomimo podniecenia i satysfakcjonującej gry wstępnej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach