Kłucia głowyoraz drętwienie całego ciała

Witam, od tygodnia drętwieje mi prawa strona ciała - zaczęło się od dłoni, parę dni później doszła noga, pośladek, szyja, szczęka - wszystko po prawej stronie. Dodam, ze najbardziej uciążliwe jest zdrętwienie doni i ręki - ruchy są niezborne, palce sztywne, wypada mi z rąk. Kilka-kilkanaście razy dzienne odczuwam krótkie kłucia po prawej stronie głowy - około 5 cm nad szyją. Proszę o odpowiedź, co to może być i jakie badania zrobić w celu diagnozy? Pozdrawiam

Oczywiście z szczegółowym wywiadem dotyczącym charakteru dolegliwości,ich ewolucji,obj.towarzyszących ,pory dnia etc i badaniem stanu neurologicznego. .
Neurolog zdecyduje wówczas o dalszej diagnostyce( eeg? inne).
Tu przyczyn może być wiele.

Pozdrawiam ciepło