Kołatanie serca a nerwowe usposobienie

Witam. Od paru dni co jakiś czas pojawia mi się kołatanie serca tzn. mam wrażenie jak bym serce miała w gardle bardzo przyspiesza wali mi tak mocno że aż je słyszę, trwa to mniej więcej 15- 20 sekund jestem osobą bardzo nerwową i stresuje się wszystkim zastanawiam się czy przyczyną może być tarczyca bądź może na tle nerwowym. Oczywiście ze względu na to że jestem tak nerwowa bardzo się tym przejmuję. Czy to może być coś groźnego??

Dzień dobry!

Należy skonsultować się z lekarzem i wykluczyć przyczyny kardiologiczne.
Rzeczywiście, jest jednak tak, że podobne objawy wiążą się z zaburzeniami nerwicowymi, lękowymi, cechami osobowości, aktualną sytuacją życiową itp.

Pozdrawiam!